| |     latinica | english  
Насловна
Министар Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи

Београд, 13. април 2021. године - Министар спољних послова Србије Никола Селаковић упозорио је, на седници Савета безбедности Уједињених нација, да политички екстремизам међу Албанцима на КиМ не губи на снази, већ да напротив, постаје све јачи.

Селаковић је, на седници на којој је разматран Извештај генералног секретара УН о раду УНМИК-а, подсетио да обавеза формирања Заједнице српских општина није испуњена већ 2.917 дана и да се заправо, 19. априла навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а да Приштина и даље одбија да испуни своју обавезу и омогући формирање ЗСО.

Министар је подсетио и да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније, као и да му је дијалог са Београдом ниско на листи приоритета.

Како је указао, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења.

„Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације. Рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама је једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону“, закључио је Селаковић.

Трајан мир и стабилност, према његовим речима, могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог.

Како је истакао, српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.

„Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване мини шенген“, истакао је министар.

Указујући да је Србија небројено пута показала да је опредељена за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији, Селаковић је истакао да су недавни избори у Покрајини потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ да јача, што се могло видети током недавног предизборног процеса.

Министар је указао да су политички притисци на Србе настављени и након окончања изборног процеса, јер им је ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

„Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Подсећам вас да је јужна српска покрајина и даље област са најмањом стопом повратка расељених на свету”, рекао је министар и истакао да се само прошле године у нашој јужној покрајини догодило више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти.

Посебно забрињавајуће за српски народ на КиМ, напоменуо је Селаковић, јесте што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве.

„Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани“, истакао је министар.

Такође, шеф српске дипломатије забрињавајућим је оценио и упад инспектора и полицајаца у Дом здравља у Штрпцу јануара ове године и претрес с намером да се пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије.

„Иако то сматрамо упадом у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана. Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља.

Организовали смо вакцинацију грађана са КиМ на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту“, нагласио је министар.

Министар Селаковић поручио да Србија високо уважава активности мисије УНМИК на КиМ и да се залаже за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Селаковић је навео да међународне мисије на КиМ – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК под окриљем УН и у складу са Резолуцијом 1244, имају кључну улогу у очувању мира и заштити становништва.

„Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије. Српско и друго неалбанско становништво на КиМ има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини“, нагласио је министар.

То, како је указао, потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Селаковић је додатно истакао важност међународних снага Кфора и указао да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора - представља кршење Резолуције СБУН 1244.

Такође, министар је напоменуо да је неприхватљиво доношење једностраних одлука о формирању приштинског „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ у тзв. „Војску Косова“.

Министар Селаковић је на почетку обраћања уложио протест због злоупотребе видео формата седнице од стране представнице Приштине, иза које је била истакнута застава самопроглашеног „Косова“, што је учинио и представник Русије.

У наставку, интегрална верзија говора министра спољних послова Николе Селаковића:

Поштовани председниче Савета безбедности, Поштовани специјални представниче, Уважени чланови Савета безбедности,

На почетку, желим да уложим протест због злоупотребе видео формата ове седнице од стране представника Приштине за истицање симбола тзв. државности Косова.

Упркос томе што су представници Приштине у више наврата били упозорени, на претходној седници и од стране председника Савета безбедности, да су овакве злоупотребе седница Савета безбедности апсолутно неприхватљиве и да представљају флагрантно кршење правила СБ о учешћу представника ПИС у Приштини, на основу члана 39 Правила процедуре СБ УН, поново се суочавамо са њиховим беспризорним непоштовањем правила овог уваженог тела.

Дозволите да поновим наш позив да се предузму неопходни кораци како би се спречиле овакве злоупотребе. Изузетнo ми је задовољство што се обраћам овом цењеном телу на седници посвећеној раду Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији.

На почетку желим да захвалим генералном секретару Уједињених нација Гутерешу и специјалном представнику генералног секретара и шефу УНМИК Танину на поднетом извештају и напорима који се улажу у примену мандата УНМИК, као и члановима Савета безбедности на континуираној пажњи коју посвећују питању Косова и Метохије.

Република Србија високо уважава активности Мисије Уједињених нација на Косову и Метохији и залаже се за њен што делотворнији рад у несмањеном обиму, с циљем изградње и очувања безбедности у Покрајини.

Господине председниче, У протеклом периоду суочени смо са политичком нестабилношћу на Косову и Метохији. Недавно смо имали изборе у Покрајини који су нажалост потврдили да политички екстремизам међу Албанцима не губи на снази, већ напротив, постаје све јачи.

Били смо сведоци такмичења међу албанским политичким лидерима у томе који је бољи начин да се испровоцира инцидент у српским срединама, како би се добили додатни политички поени албанског бирачког тела.

Под изговором измена бирачког списка великом броју Срба на Косову и Метохији ускраћено је једно од основних политичких права - могућност да бирају своје политичке представнике.

Од приближно 140.000 грађана Косова и Метохије који су избрисани са бирачког списка током последњег изборног процеса, 85% њих су Срби.

Упркос бројним изазовима и проблемима, српски народ на Косову и Метохији је високом излазношћу и убедљивом победом Српске листе, која је освојила свих десет посланичких места опредељених за српске представнике, показао да га ништа не може спречити да одлучно стане у одбрану свог положаја.

Политички притисци на Србе настављени су и након окончања изборног процеса, јер је Србима ускраћена правична заступљеност у привременим институцијама одлуком нове такозване владе у Приштини да српској заједници додели само једно министарство.

Поштовани чланови Савета безбедности, Нажалост, нисмо само током изборних активности били сведоци неразумне антисрпске политике привремених институција у Приштини.

Она иде толико далеко да су у јануару ове године инспектори и полицајаци из Приштине упали у Дом здравља у Штрпцу, на југу Косова и Метохије и извршили претрес с намером да пронађу вакцине против Ковида-19 из централне Србије, које нису пронашли.

То је учињено уз демонстрацију силе, претње хапшењем директору Дома здравља, медицинском особљу и лекарима.

У тренутку када се цео свет бори против пандемије и када су вакцине једино средство да се стане на пут изазову, а Србија показује подршку и солидарност донирањем вакцина и медицинске опреме свима у региону којима су оне неопходне, Приштина жели да уништи вакцине само зато што су из централне Србије.

Док се читав свет захваљује лекарима, који су поднели велике и херојске жртве у борби против вируса, привремене институције у Приштини нападају српске лекаре због тога што раде свој посао.

Иако сматрамо да су упади у здравствене институције, наша реакција је и овог пута била уздржана.

Нисмо желели да својим одлукама изазивамо ескалацију и да политизујемо активности које су усмерене искључиво на заштиту јавног здравља.

Организовали смо вакцинацију грађана са Косова и Метохије на три пункта у централној Србији и тиме јасно показали да је за нас живот људи на првом месту.

Србија је и даље спремна да помогне свима којима је помоћ неопходна и апелујемо на разум и одговорност, посебно у овако тешким временима.

Господине председниче,

Напади усмерени на Србе и њихову имовину су све бројнији. Само прошле године у нашој јужној покрајини догодило се више од 80 напада и инцидената чије су мете били Срби, њихова имовина и верски објекти.

Према подацима Мисије ОЕБС на Косову и Метохији у другој половини прошле године број инцидената повећан је за више од 30% у односу на 2019. годину.

Зато се не можемо сложити са оценом да је „безбедносна ситуација на Косову стабилна, са неколико инцидената чија су мета биле невећинске заједнице“.

Прошлог викенда се, рецимо, догодио ничим изазван физички напад групе Албанаца на два српска младића у северном делу Косовске Митровице. Посебно угрожена категорија су Срби повратници који свакодневно живе у страху од напада. Чињеница да је једна повратничка породица седам пута била мета напада, јасно показује колико су они који не желе Србе на Косову и Метохији упорни у застрашивању и протеривању ионако малог броја повратника.

У Приштини апсолутно не постоји ни трачак политичке воље да се 212.995 расељених Срба који 22 године живе ван Косова и Метохије врате у своје домове.

Од 1999. године стопа одрживог повратка интерно расељених лица на Косову и Метохији је само 1.9%, што према подацима УН званично представља најмањи проценат повратка прогнаног становништва након неког конфликта било где у свету.

Истовремено, док хапсе интерно расељена лица, приштинске власти врше најснажније притиске на Специјализована већа у Хагу. Циљ је потпуно онемогућавање даљег процесуирања низа случајева против припадника терористичке ОВК за тешке злочине почињене током сукоба на Косову и Метохији, како према Србима, тако и према припадницима других националности.

Недавно је и председница Специјализованих већа Трендафилова упозорила да ће, уколико се притисци наставе, то имати врло драматичне последице по процесе који се воде. Председница Трендафилова као веома проблематичну појаву издваја и застрашивање сведока, који су кључни за успешно вођење поступака и доношење одговарајуће пресуде. Иако се предуго чекало са подизањем оптужница, сматрамо похвалним то што су коначно предузети напори да се казне бројни тешки злочини почињени током ратних сукоба пре нешто више од две деценије, али и по доласку међународних снага на Косово и Метохију.

До данас, рецимо, нико није одговарао за убиства и отмице 17 новинара, што је у овом тренутку највећи број нерешених случајева убијених и киднапованих новинара у Европи.

Такође, нису се пред лицем правде нашли починиоци ниједног од масовних злочина почињених над српским цивилима после 1999. године.

Подсетићу вас на само неколико њих: у селу Старо Грацко убијено је 14 српских жетелаца, у нападу на аутобус „Ниш експреса“ у Ливадицама код Подујева погинуло је 12 и рањено 43 расељених Срба, а у Гораждевцу код Пећи непознате особе су из аутоматског оружја пуцале на децу која су се купала у реци Бистрици.

Тада је убијено двоје српске деце, а четворо је тешко рањено.

Очекујемо наставак подршке мисије Еулекс Специјализованим већима и Специјализованом тужилаштву, као и њено додатно ангажовање у области владавине права. Посебну пажњу треба посветити заштити сведока, као и утврђивању судбине несталих лица. Међународне мисије на Косову и Метохији – УНМИК, Кфор, Еулекс и ОМИК, које под окриљем Уједињених нација и у складу са Резолуцијом 1244 (1999), чине саставни део међународног цивилног и безбедносног присуства у нашој јужној покрајини имају кључну улогу и изузетан допринос очувању мира и заштити становништва. Подржавамо и уважавамо њихово ангажовање и напоре које улажу у овиру својих мандата, у заједничком циљу стварања услова за миран и безбедан суживот становника Косова и Метохије.

Српско и друго неалбанско становништво на Косову и Метохији има највише поверење у међународно присуство и сматра га гарантом безбедности и браном од самовоље привремених инситуција у Приштини. То додатно потврђује да међународне мисије морају остати ангажоване у несмањеном обиму како би доследно спроводиле Резолуцију СБУН 1244.

Желим додатно да истакнем важност међународних снага Кфор и укажем да сваки једнострани покушај да се неком другом додели, или да неко преузме део мандата и обавеза Кфора представља кршење Резолуције СБУН 1244 и потенцијални је извор нестабилности и тензија.

Подсетићу вас да Приштина, противно међународном праву, уз потпуно игнорисање интереса и ставова српске заједнице у Покрајини, не одустаје од планова да на простору Косова и Метохије инсталира новог безбедносног актера.

Неприхватљиво је доношње једностраних одлука о формирању „Министарства одбране“ и отпочињању процесa трансформације, тзв. „Косовских безбедносних снага“ (КБС) у тзв. „Војску Косова“.

Желим поново да истакнем да овакви једнострани потези Приштине представљају грубо кршење Резолуције СБУН 1244 и Војно-техничког споразума, по којима искључиво Међународне безбедносне снаге, односно Кфор, имају мандат за све војне аспекте безбедности на простору Косова и Метохије. У том смислу додатни разлог за забринутост изазива и најава изградње највеће базе „Косовских безбедносних снага“ у јужном делу Косовске Митровице, што Срби на северу Косова и Метохије доживљавају као најотворенију провокацију и претњу њиховој физичкој безбедности.

Поштоване чланице Савета безбедности,

За српски народ на Косову и Метохији је посебно забрињавајуће што је у протеклом периоду, а посебно током марта ове године, дошло до учесталих физичких напада на објекте Српске православне цркве. Само у току две недеље чак седам православних објеката у Покрајини нашло се на мети вандала и то у тренутку када се сви присећамо мартовског погрома из 2004. године над Србима и српским светињама на Косову и Метохији.

Понижавајуће је стање у којем се налази српска културна и духовна баштина на простору Косова и Метохије, укључујући и четири споменика који су уврштени на Листу светске баштине Унеска (Високи Дечани, Богородица Љевишка, Грачаница и Пећка Патријаршија).

Свештеницима и монашким заједницама се намећу бројне административне и техничке баријере, чиме се отежава, па чак и онемогућава њихов опстанак на црквеним имањима. Упечатљив пример односа непоштовања према српским културним и верским споменицима у Покрајини, чију је изузетну универзалну вредност потврдио Унеско стављањем на Листу светске баштине, јесте и случај манастира Високи Дечани.

Цењене чланице Савета безбедности,

Сасвим је јасна нервоза Приштине, јер пројекат такозване независности данас не признаје више од половине чланица Уједињених нација, укључујући и пет чланица Европске уније. Међутим, крајње је време да албански лидери у Приштини покажу одговорност у испуњавању преузетих обавеза, али и искрену посвећеност постизању компромисног решења и изградњи међусобног поверења.

Управо је недостатак поверења један од основних проблема у дијалогу Београда и Приштине. Договор се не постиже запаљивом реториком и провокацијама, као што су најаве о уједињењу и стварању велике Албаније или о плановима изградње највеће базе тзв. Косовских безбедносних снага на северу Покрајине.

Подсетићу да је садашњи председник владе привремених институција самоуправе у Приштини у прошлости више пута претио уједињењем самопроглашеног Косова и Албаније. Члан његове странке је прошлог викенда јавно поручио да ће се самопроглашено Косово и Албанија ујединити, цитирам, „пушком и барутом или референдумским кутијама“.

Не морам да објашњавам зашто овакве опасне идеје представљају директну претњу миру и стабилности. Њима се крши Резолуција 1244, континуирано дестабилизује не само наша јужна покрајина, већ и читав регион, а ни у чему не доприносе процесу дијалога, већ га изнова онемогућавају.

Небројено пута смо показали да смо опредељени за дијалог као једино средство за мирно, политичко решавање проблема на Косову и Метохији.

И данас, након вишегодишњих преговора, али и неиспуњавања договореног и сталних једностраних потеза и провокација од стране привремених институција у Приштини, ми смо и даље спремни да седнемо за сто и разговарамо.

Спремни смо за дијалог, али не и за уцене и претње, а посебно не за ултиматуме које је и недавно изнео председник владе привремених институција самоуправе у Приштини.

Подсетићу вас на његове изјаве да ће дијалог бити ниско на листи приоритета власти у Приштини. Запањујуће је како Приштина ултиматуме, који у потпуности подривају сваку шансу за дијалог, на шта је указала и Европска унија, назива „принципима“ и како упорно инсистира на томе да Београд призна једнострано проглашену независност „Косова“, након чега би, сматрају они, све остало било решено. У чему је онда сврха дијалога ако се само очекује да Београд призна тзв. Косово? Да ли дијалог значи да једна страна треба да одустане од свега, а друга да добије све? И да ли дијалог, по мишљењу Приштине, претпоставља да се не испуњава оно што је договорено?

Подсетићу вас да Приштина и даље одбија да испуни своје обавезе из до сада постигнутих споразума и не пристаје да се о њиховој примени разговара у оквиру дијалога. А ситуација је врло једноставна - у априлу 2013. године потписан је први споразум у Бриселу који је предвиђао четири обавезе: једну за Приштину и три за Београд.

Београд је испунио све обавезе, док је једина обавеза коју су имале привремене институције у Приштини - формирање Заједнице српских општина - није испуњена већ 2.917 дана. Заправо, 19. априла се навршава пуних осам година откако је постигнут договор у Бриселу, а Приштина одбија да испуни обавезу формирања Заједнице српских општина.

Поштовани господине председниче,

Без обзира на обесхрабрујуће поруке из Приштине и чињеницу да дијалог траје већ дуги низ година, Србија је одлучна и неће одустати од изналажења компромисног решења, које ће бити одрживо и за будуће генерације.

Трајан мир и стабилност могу бити остварени само уколико нико од учесника у дијалогу не буде наступао са максималистичким захтевима и инсистирао на потпуном понижењу оног другог.

Српски и албански народ, као два најбројнија народа на Западном Балкану, треба да пронађу начин да дођу до помирења и основа за сарадњу, како на плану економије, тако и у остваривању заједничких перспектива за чланство у Европској унији.

Београд је учинио искрене искораке у том смеру, тако што је један од иницијатора идеје о релаксирању протока људи, робе, капитала и услуга, популарно назване „мини шенген“.

Што се Србије тиче, уверени смо да је рад на изградњи поверења и инсистирање на позитивним политичким агендама једини начин за изградњу трајног мира и стабилности у нашем региону.

Житељи Косова и Метохије, било које националности, било да су Срби или Албанци, не заслужују ништа мање од тога.

Хвала на пажњи.


Верзија за штампу
Вести
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Костом
Амбасадор Ђурић са конгресменом Мораном
Амбасадор Ђурић на Европској конференцији на Универзитету Харвард
Амбасадори Ђурић и Сандерс потписали Споразум између Србије и Антигве и Барбуде о узајамном укидању виза
Амбасадор Ђурић са сенатором Дејнсом
Амбасадор Ђурић са конгресменом Кином
Промоција монографије на пријему у Амбасади Србије
Амбасадор Ђурић са сенаторима
Амбасадор Ђурић о посети америчке привредне делегације Србији
Конференција српске дијаспоре "Јачање веза"
Амбасадор Ђурић одржао предавање на Универзитету Харвард
Амбасадор Ђурић са конгресменима
Књижевно вече “Зборници дијаспоре”
Изложба фотографија “Наслеђе од камена и неба - светска културна баштина Србије”
Концерт “Ово је Србија” у Кенеди центру
Празнични пријем у Амбасади
„Српско културно поподне“ у нашој Амбасади
Амбасадор Ђурић добитник Ордена Николе Тесле
Амбасадор Ђурић са конгресменом Мрваном
Амбасадор Ђурић са конгресменом Вилсоном
Ревија народних ношњи Биљане Реган
Гала вече „Српског културног центра“ из Сан Дијега
Амбасадор Ђурић организовао пословни округли сто
Амбасадор Ђурић одржао предавање на Универзитету Клемсон у Јужној Каролини
Амбасадор Ђурић на обележавању мисије ,,Халијард“
Амбасадор Ђурић на Међународној конференцији о сарадњи
Књижевна играоница „Караван среће”
Први потпредседник Владе и министар спољних послова Ивица Дачић са амбасадором Србије у Вашингтону Марком Ђурићем
Српска савремена уметност у Вашингтону
Говор министра спољних послова Николе Селаковића на седници СБ УН поводом извештаја о раду УНМИК
Отворена нова зграда Амбасаде Србије у Вашингтону
Телефонски разговор председника Вучића са државним секретаром Сједињених Америчких Држава
Телефонски разговор председника Вучића са помоћницом државног секретара САД за Европу и Евроазију
Састанак председника Вучића са амбасадором Сједињених Америчких Држава
Министар Селаковић: Интензивна дипломатска активност у Њујорку, афирмисали смо нашу политику
Премијера представе “Госпођа Ајнштајн” у Вашингтону
Обраћање председника Републике Србије Александра Вучића на генералној дебати 77. заседања Генералне скупштине Уједињених нација
Министар Селаковић првог дана у Њујорку разговарао са 20 шефова дипломатија
Амбасадор Ђурић: Међународно право и Повеља УН имају универзалну важност и данас
Састанак председника Вучића са конгресменком Клаудијом Тени
Састанак председника Вучића са амбасадором САД Хилом
Министар Селаковић примио делегацију амбасадора земаља Квинте и Норвешке при НАТО
Свечано откривена биста Новака Ђоковића у “Српској културној башти” у Кливленду
Војно-војна сарадња ВС и Националне гарде Охаја темељ унапређења укупне сарадње са САД
Делегација Департмана образовања и универзитета америчке државе Охајо у посети Србији
Састанак председника Вучића са командантом Националне гарде Охаја Харисом
Сарадња са Националном гардом Охаја подстицај свеукупним односима Србије и САД
Председник Вучић председавао Самитом у оквиру иницијативе Отворени Балкан
Састанак председника Вучића са конгресменом Сједињених Америчких Држава Мајклом Тарнером
Састанак председника Вучића са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине и замеником помоћника државног секретара САД
Састанак председника Вучића са амбасадором САД
Телефонски разговор председника Вучића са саветником државног секретара САД
Министар Селаковић присуствовао инаугурацији новог председника Колумбије
Србија опредељена за снажнију сарадњу са Колумбијом
САД снажно подржава дијалог Београда и Приштине уз посредовање ЕУ
Амбасада Републике Србије на Сајму образовања Бироа за образовање и културу Стејт Департмента
Амбасадор Ђурић разговарао са Габријелом Ескобаром
Амбасадор Ђурић са сенатором Томом Тилисом
Амбасадор Ђурић разговарао са сенатором Крисом Марфијем
Министар Селаковић честитао Блинкену Дан независности САД
Састанак председника Вучића са амбасадором Сједињених Америчких Држава
Телефонски разговор председника Вучића са помоћницом државног секретара Сједињених Америчких Држава за Европу и Евроазију
Амбасадор Ђурић: Односи Србије и САД на добром путу и могу само даље да напредују
Вашингтонска епизода серијала ,,Српско коло”
Амбасадор Ђурић: Вучић дао одлучујући допринос изградњи темеља нове Србије
Америчка привредна комора поуздан партнер у развоју Србије
Председник Вучић положио заклетву
Председник Вучић на годишњем састанку Светског економског форума
Министар Селаковић упутио телеграм саучешћа Ентонију Блинкену
Састанак председника Републике Србије са амбасадором Сједињених Америчких Држава
Честитка председника Сједињених Америчких Држава председнику Републике Србије
Амбасада Републике Србије промовисала српски језик на "Светском фестивалу језика"
Министар Селаковић: Србија активно укључена у сузбијање тероризма, радикализма и екстремизма
Обележавање Дана победе над фашизмом у Вашингтону
Министар Селаковић: Србија опредељена за изградњу постојаног партнерства са САД
Европске интеграције и очување регионалног мира од кључног значаја за Србију
Састанак са помоћницом државног секретара САД за Европу и Азију
Амбасадор Ђурић одржао предавање студентима на Њујоршком универзитету
Јасна подршка САД европском путу Србије
Састанак председника Вучића са америчким сенаторима
Састанак председника Вучића са амбасадором Сједињених Америчких Држава
Амбасадор Ђурић учествовао на округлом столу Немачко-америчког пословног савета
Амбасадор Ђурић са председником Сједињених Америчких Држава
Председник Вучић примио акредитивна писма амбасадора САД и Бразила
Амбасада покровитељ хуманитарне акције “Тројка из Блока”
Амбасадор Ђурић уручио Николи Јокићу заставу Србије
Амбасадор Ђурић на међународној конференцији „Југоисточна Европа и источни Медитеран“
Амбасадор Ђурић предао акредитиве генералном гувернеру Сент Китса и Невиса
Република Србија купила нову зграду за Амбасаду у Вашингтону
Отварање дечје изложбе „Моја Србија“ у нашој Амбасади
Председник Вучић: Славећи Сретење шаљемо поруку да желимо слободну, јаку и модерну Србију
Писмо-честитка председника Сједињених Америчких Држава председнику Републике Србије
Разговор са администраторком Америчке агенције за међународни развој (USAID)
Београд добија Центар за четврту индустријску револуцију
Министар Селаковић: Обнављање сарадње Србије и САД приоритет
Министар Селаковић: Србија опредељена за јачање свих видова сарадње са САД
Амбасадор Ђурић захвалио конгресменима на писму подршке Србији
ПВ Брнабић: Наша земља очекује пуну имплементацију Бриселског споразума
Министар Селаковић са Ескобаром и Лајчаком о регионалним питањима и дијалогу Београда и Приштине
Министар Селаковић: Бројне могућности за унапређење сарадње са Светом Луцијом
Састанак председника Вучића са замеником помоћника америчког државног секретара и са специјалним представником ЕУ за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана
Амбасадор Ђурић са председницом Хондураса
Амбасадор Ђурић разговарао са сенатором Кардином
Министар Селаковић: Наставићемо да интензивније радимо са дијаспором
Министар Селаковић: РС рођена из жеље да се не наседне на замку из прошлости
Министар Селаковић у Чикагу на пројекцији филма "Последњи херој Халијарда"
Амбасадор Ђурић: У 2021. смо продубили утицај и присуство у Конгресу САД
Министар Селаковић прославио Божић са Србима у Чикагу
Министар Селаковић за Бадње вече са Србима у Чикагу
Министар Селаковић представио чикашким привредницима економске успехе Србије и услове зa инвестирање
Србија учинила велике помаке у области владавине права
Амбасадор Ђурић: До средине јануара писмо подршке српско-америчким односима
Представници Амбасаде посетили Кабинет гувернера Неваде
Округли сто ,,Бизнис са Балканом“
Амбасадор Ћурић са генералном секретарком Карипске заједнице и заједничког тржишта
Представници Амбасаде учествовали у хуманитарној акцији
Обележено 140 година дипломатских односа Србије и САД
Снажан сигнал подршке Србији из Конгреса САД
Блинкен Селаковићу: Неизоставна улога Србије као промотера стабилности и просперитета региона
Амбасадор Ђурић за РТС: Србија снажи своју политичку и дипломатску инфраструктуру у САД
Важна улога Унеска за очување српске баштине на Космету
Амбасадор Ђурић у част Дана примирја писао члановима Конгреса
Одржана свечаност поводом Дана примирја
Амбасадор Ђурић предао акредитивна писма председнику Суринама
Ђурић први амбасадор Србије у Антигви и Барбуди
Амбасадор Ђурић у посети Антигви и Барбуди
Представници Амбасаде на обележавању 60. годишњице од оснивања Вашингтонске парохије СПЦ
Амбасадор Ђурић организовао пријем у част Марине Абрамовић и 140 година дипломатских односа Србије и САД
Спот о везама Србије и САД свака 3 минута на Тајмс скверу
Амбасадор Ђурић са члановима Представничког дома у Конгресу САД
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Бредом Шнајдером
Амбасадор Ђурић са конгресменом Џимом Костом
Србија регионални центар за америчке ИТ компаније
Амбасадор Ђурић посетио Сајам наоружања и војне опреме
Министар Селаковић се састао са министром рада Гвајане
Министар Селаковић са министром иностраних послова Сент Китса и Невиса
Министар Селаковић: Потребно оснажити сарадњу са Антигвом и Барбудом
Председник Вучић: Београд је био, јесте и биће поносни домаћин сваком људском бићу које у себи носи душу мира
Амбасадор Ђурић разговарао са сенатором Хагертијем
Амбасадор Ђурић: За Србију важна подршка САД евроинтеграцијама ЗБ
Амбасадор Ђурић са сенатором Мајком Раундсом
Амбасадор Ђурић са епископом источноамеричким Иринејем
НАГРАДНА ИЗЛОЖБА "МОЈА СРБИЈА"
Отворен најсавременији НЦР кампус у Београду
Амбасада Србије на фестивалу „СрбФест“
Састанак председника Вучића са амбасадорима земаља Квинте
Телефонски разговор председника Вучића са генералним секретаром НАТО
Амбасадор Ђурић: Срби на КиМ су жртве репресије и насиља
Селаковић у Њујорку са 28 шефова дипломатије о економским успесима Србије и ситуацији на КиМ
Приштина озбиљно угрозила мир и регионалну стабилност
Успоставити позитивну динамику у политичком дијалогу са Барбадосом
Министар Селаковић састао се са председником Америчко-јеврејског комитета
Председница Владе Брнабић на Глобалном Ковид-19 самиту у организацији Беле куће
Министар Селаковић са конгресменом Сволвелом о реформама у Србији
Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе
Амбасадор Ђурић са Ескобаром: Радујем се заједничком раду
Амбасадор Ђурић са конгресменком Карен Бас
Председник Вучић примиo акредитивна писма амбасадора који покривају Србију на нерезиденцијалној основи
Представници Амбасаде у Вашингтону и ГК у Њујорку присуствовали „Србијади“
Амбасадор Ђурић разговарао са сенатором Кунсом
Министар Селаковић: Изложба „Несврстани свет“ увод у обележавање 60 година Покрета несврстаних земаља
Амбасадор Ђурић: Отворени Балкан наишао на разумевање у утицајним круговима у САД
Амбасадор Ђурић: Дијалог је за Вашингтон одговорност Брисела
Амбасадор Ђурић: У Приштини побеђује менталитет бункера
Састанак са члановима делегације Конгреса Сједињених Америчких Држава
Обележавање Дана сећања на све страдале и прогнане Србе у оружаној акцији „Олуја“
ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРЕДЛОГА ЗА ДОДЕЛУ НАЦИОНАЛНИХ ПРИЗНАЊА ЗА ИЗУЗЕТАН ДОПРИНОС, РЕЗУЛТАТЕ И ЗАСЛУГЕ У ОБЛАСТИ ОСТВАРИВАЊА САРАДЊЕ И ЈАЧАЊА ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ, КАО И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ
Састанак са представницима компаније UGT Renewables LLC
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменком Ескобар
Амбасадор Ђурић са конгресменима Китингом и Конолијем
Конкурси за суфинансирање пројеката који доприносе јачању веза са дијаспором
Амбасадор Ђурић: Након много година Србија је добра вест у САД
Србија добила прилику да сарађује са „Голдман Саксом“
Србија остварила велики успех у области дигитализације
Америчке компаније заинтересоване за улагања у ИТ сектор у Србији
„Три српска дана” у Питсбургу
Министар Селаковић позвао представнике чланица ПНЗ да се у октобру окупе у Београду
Сарадња Србије и САД у области енергетике
Министар Селаковић честитао Блинкену Дан независности САД
Ђурић преузео дужност амбасадора у Републици Колумбији
Честитка председника Вучића поводом Дана независности САД
Најава радне посете амбасадора Ђурића Републици Колумбији
Председник Вучић учествовао на конференцији „Мини Шенген“
Амбасадор Ђурић: Србија је у потпуности посвећена миру, солидарности и сарадњи
Амбасадор Ђурић са конгресменом Бером
Конгресмен Стуби нови члан Српског кокуса у америчком Конгресу
Предавање Ђурића и Годфрија о односима Србије и САД
Прослављена пета годишњица успостављања редовне линије Београд-Њујорк
Амбасадор Ђурић са конгресменком Менинг
Амбасадор Ђурић са Спенсером о даљем јачању полицијске сарадње
Амбасада у САД на Фестивалу српске хране и културе
Амбасадор Ђурић: Понашање албанских изгредника мора да престане, нема оправдања за вандализам
Амбасадор Ђурић разговарао са сенатором Викером
Амбасадор Ђурић: Пратићемо примену америчке уредбе и могуће последице по регион
Амбасадор Ђурић: Председник Вучић упалио светло у СБУН
Амбасадор Ђурић са директорком глобалне продаје ланца „Вајсрој хотелс енд ризортс“
Србија посвећена наставку дијалога са Приштином
Амбасадор Ђурић на виртуелном школском часу о Србији
Амбасадор Ђурић: Разговарамо о посети Џоа Бајдена Београду
Амбасадор Ђурић: Инвестициони потенцијал Србије пред савезним државама САД
Дигитална економија и ИТ сектор носиоци будуће сарадње са САД
Амбасадор Ђурић: Светиње на KиМ и српска и светска културна баштина
Амбасадор Ђурић: Нова администрација ће поштовати Вашингтонски споразум
Министар Селаковић представио нову услугу „е-Конзулат“
Мериот и Миленијум граде хотелски комплекс у Врањској Бањи
Амбасадор Ђурић посетио Српску културну башту у Кливленду
Амбасадор Ђурић са директорком Агенције за развојне услуге Охаја
Потписан Меморандум о разумевању са Охајом
Амбасадор Ђурић на Заједничкој конференцији војних лидера Охаја
Најава радне посете амбасадора Ђурића савезној држави Охајо
Селаковић: Унапређење сарадње са САД један од спољнополитичких приоритета Србије
Амбасадор Ђурић: Србија трајни савезник слободе и мира
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Мајером
Амбасадор Ђурић: Ми немамо нон-пејпере, али имамо свој "јес-пејпер"
Ђурић са главним директором за Европу у Савету за националну безбедност САД
Састанак председника Вучића са амбасадором Сједињених Америчких Држава
Потврда партнерства Србије и САД
Ђурић са конгресменком Мур о проширењу Српског кокуса
Председник Вучић разговарао путем видео линка са представницима Атлантског савета
Председник Вучић се састао путем видео линка са представницима делегације ММФ
Састанак са регионалним директором Светске здравствене организације за Европу
СЗО оценила импресивним процес имунизације у Србији
Амбасадор Ђурић: Неопходно је пронаћи правично решење на КиМ
Амбасадор Ђурић: Бриселски споразум омогућио године мира и заштиту српских интереса
Амбасадор Ђурић уручио Орден Карађорђеве звезде другог степена др Гордани Вуњак Новаковић
Амбасадор Ђурић са главним оперативним директором Америчке развојне финансијске корпорације
Амбасадор Ђурић: Рад на унапређењу односа Србије и САД
Министар Селаковић: Приштина истрајава у кампањи мржње према српском народу
Министар Селаковић: Политички екстремизам Албанаца на КиМ све јачи
САД: Ђурић предао акредитиве генералном секретару Организације америчких држава
Амбасадор Ђурић: САД виде Србију као лидера региона у борби са вирусом корона
ПРАЗНИЦИ
Амбасадор Ђурић разговарао са почасним конзулом Србије у Охају Алексом Маческим
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Малиновским
Обележавање Дана сећања на страдале у НАТО агресији
Република Србија у Месецу Франкофоније
Амбасада Србије у волонтерској акцији уређивања Вашингтона
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Кимом
Амбасадор Ђурић: Јачање позиције Српског кокуса
Амбасадор Ђурић: Идеологија уништавања свега српског и даље моћна
Обележавање Дана сећања на 17. март 2004. године - Погром на Косову и Метохији
Председник Вучић разговарао са специјалним изаслаником америчког Стејт департмента за Западни Балкан
Србија може да рачуна на подршку САД на свом европском путу
Амбасадор Ђурић са конгресменом Стајверсом, копредседавајућим Српског кокуса
Амбасадор Ђурић са лидерима пословне заједнице у Америци
"Две жене и један рат" - прича о пријатељству српског и америчког народа
Министар Селаковић: Борба против свих облика криминала приоритет Владе Србије
Радови Дејана Мраовића на изложби на Универзитету Охајо
Конгресменка Клаудија Тени постала нова чланица Српског кокуса
Видео порука амбасадора Ђурића поводом Фестивала франкофоније у Вашингтону
Одржан први састанак Радне групе за сарадњу са Међународном организацијом Франкофоније
МИТРОПОЛИТ ЗАГРЕБАЧКО-ЉУБЉАНСКИ ПОРФИРИЈЕ ИЗАБРАН ЗА ПАТРИЈАРХА СРПСКОГ
Нова два члана Српског кокуса на Капитолу
Амбасадор Ђурић: Односи са САД су темељ нашег будућег напретка
Виртуелно обележавање Дана државности Републике Србије
Дан државности Републике Србије
Амбасадор Ђурић са сенатором Џонсоном о унапређењу сарадње Србије и САД
Експанзија пријатељских веза са државама Кариба
Конгресмен Џонсон нови члан Српског кокуса у Конгресу САД
Председник Вучић: Србија спремна за дијалог о КиМ, али неће бити понижавана
Честитка председника САД поводом Дана државности Србије
Амбасадор Ђурић разговарао са конгресменом Мрваном
Амбасадор Ђурић разговарао са генерал-мајором Херисом
И у хаосу и у напретку Срби и Американци су били савезници
Амбасада обележила Међународни дан сећања на жртве Холокауста
Министар Селаковић честитао Блинкену на избору за државног секретара
Селаковић и Гујон честитали Савиндан
Учешће амбасадора Ђурића на Видовданском самиту лидера српске дијаспоре
Министар Селаковић: Година подмлађивања српске дипломатије
Амбасадор Ђурић са представником Бехтела о Моравском коридору
Амбасадор Ђурић са представницима Министарства трговине САД
Разговор амбасадора Ђурића са студентима Универзитета Џонс Хопкинс
Амбасадор Ђурић: Озбиљно рачунамо на добре односе на врху Србије и САД
Министар Селаковић очекује сусрет Вучића и Бајдена до краја године
Амбасадор Ђурић: Инаугурација била достојанствена; Борићемо се за Србију
Реформе у области владавине права у фокусу Владе Србије
Честитка председника Вучића новоизабраном председнику Сједињених Америчких Држава
Конкурс за суфинансирање проjеката у области превођења репрезентативних дела српске књижевности у иностранству у 2021. години
Амбасадор Ђурић са представницама Удружења жена о спречавању насиља над женама
Амбасадор Ђурић: Присуство инаугурацији Бајдена на корист Србије
Србија се придружила САД у обележавању Дана Мартина Лутера Kинга
Амбасадор Ђурић: Верујем да ће односи са САД прерасти у нешто значајно
Председник Вучић: Србија по расту прва у Европи
Амбасадор Ђурић: Циљ да увећамо српски Кокус у Конгресу
Председница Владе Брнабић: Србија ће наставити да гради све боље односе са САД
Амбасадор Ђурић: Имамо реалне шансе да билатералне односе са САД подигнемо можда и на највиши ниво у историји
Министар Селаковић: Сваки Србин у дијаспори потенцијални лобиста
Министар Селаковић: Ове године нови амбасадори, али циљеви исти
Председник Вучић: Србија остаје на курсу победничке политике стабилности
Амбасадор Ђурић: Односи са САД од судбинског значаја са Србију
Амбасадор Ђурић: Желимо да САД буду део српског опоравка
Амбасадор Ђурић: Нови почетак за Америку и нова прилика за Србију
Председница Владе Србије прва европска премијерка која је примила антиковид вакцину
САОПШТЕЊЕ МИНИСТАРСТВА СПОЉНИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Саопштење Министарства спољних послова поводом Међународног дана људских права
Књига жалости поводом упокојења Патријарха српског Иринеја
Водич кроз мере подршке развоју иновативне привреде
НЕРАДНИ ДАН
KОНКУРС ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА ЗА ДИЈАСПОРУ
ИЗБОРИ 2020
АКТУЕЛНИ РЕЖИМ УЛАСКА ДОМАЋИХ И СТРАНИХ ДРЖАВЉАЊА У РЕПУБЛИКУ СРБИЈУ
ИЗБОРИ ЗА НАРОДНЕ ПОСЛАНИКЕ-ЛАЖНИ САЈТ ЗА ПРИЈАВЉИВАЊЕ ЗА ГЛАСАЊЕ
KОНКУРС ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА ЗА ДИЈАСПОРУ
НАСТАВАК СПРОВОЂЕЊА ИЗБОРНИХ РАДЊИ
КОНКУРСИ ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛИТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ
Дигитални садржаји у области културе
ИЗБОРИ 2020. године
ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ НА ТЕРИТОРИЈИ ЧИТАВЕ СРБИЈЕ
ИЗБОРИ 2020
Нијагарини водопади у бојама српске заставе 15. фебруара 2020. године
ОБАВЕШТЕЊЕ О НЕРАДНИМ ДАНИМА
КОНКУРС ЗА СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА КОЈИ СВОЈИМ КВАЛИТЕТОМ ДОПРИНОСЕ ОЧУВАЊУ И ЈАЧАЊУ ВЕЗА МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И ДИЈАСПОРЕ И МАТИЧНЕ ДРЖАВЕ И СРБА У РЕГИОНУ
Обавештење о нерадним дану
Католички Божић
Финансијски водич за повратнике НБС
Република Србија и Света Луција успоставиле дипломатске односе
Фестивал српског филма у Вашингтону, 20-21. октобар 2019. године
Пројекција филма „Милунка Савић – хероина Великог рата“, 16. октобар 2019. године
Представа "Чорба од канаринца", 15. септембар 2019. године
Дачић: „Проналажење мирног и трајног решења за Косово један је од приоритета америчке спољне политике“
Министар Дачић разговарао са Џоном Болтоном
Министар Дачић на Министарској конференцији о унапређењу верских слобода у Вашингтону
Одлуке о суфинансирању пројеката дијаспоре
10. Филмски фестивал Круга Орфелин у Вашингтону
Стефановић и Мекалинен потписали Меморандум о разумевању између Владе САД и Владе Р. Србије
Хуманитарни концерт ансамбла "Србијана" 11. маја 2019. године
Модна ревија "Balkan Cultural Experience" 11. маја 2019. године
Фестивал српског филма на Питсбуршком универзитету
Пројекција филма "Дуго путовање у рат"
"Србија широм света клавира" у Кенеди центру
Концерт Јасне Поповић у Кенеди центру
Конкурс Министарства културе и информисања за суфинансирање културних делатности Срба у иностранству
Дејвид Вујић уручио признање Теслине научне фондације конгресмену Теду Поу
Slovak Naive Art from Serbia
Одлука о престанку важења Одлуке о укидању виза за улазак у Републику Србију за држављане ИР Иран, носиоце обичних пасоша
Победа тима Амбасаде Србије на дипломатском фудбалском турниру
Остварити пуну сарадњу између Србије и САД засновану на заједничким вредностима и узајамном интересу двеју земаља
Дачић: „Веома значајна посета Сједињеним Америчким Државама са добрим резултатима за Србију“
Верска толеранција и међурелигијски дијалог имају водећу улогу у унапређењу људских права и изградњи хармоничних друштава
Интерес Србије да се билатерални односи са САД додатно унапреде и подигну на виши ниво
Министар Дачић у Конгресу на свечаности поводом обележавања стогодишњице од подизања српске заставе на Белој кући
Министар Дачић разговарао са помоћником државног секретара САД Весом Мичелом
Тим Амбасаде Србије на фудбалском турниру у Вашингтону
Изложба "Тамо далеко: 1918-2018" / "Over There, So Far Away: 1918 - 2018", 26. јул 2018.
Фестивал српског документарног филма - 10. јун 2018. у 20 часова
Унапређење сарадње са Националном гардом Охаја
Serbiana Concert "An Evening of Serbian Music"
У Лос Анђелесу отворен Конзулат Републике Србије на челу са почасним конзулом
Посета амбасадора Матковића Њу Орлеансу
Билатерални односи Србије са Сједињеним Америчким Државама од изузетне важности за нашу земљу
Предавање министра Дачића поводом 100 година савезничких веза Срба и Јевреја и Срба и Американаца у Првом светском рату
Државни секретар Стевановић и Метју Палмер о ситуацији у региону Западног Балкана и важности очувања дијалога у циљу решавања отворених питања
Трећи фестивал српског филма у Питсбургу
Амбасада Србије на Фестивалу франкофонске културе
Дачић и Мичел о регионалној стабилности, европском путу Србије, као и о наставку Бриселског дијалога
Министар Дачић разговарао са америчким сенатoром Роном Џонсоном
Дан државности и Дан Војске Републике Србије прослављени у Конгресној библиотеци
Састанак првог ППВ и МСП Дачића са ДС САД Тилерсоном
Министар Дачић: "За нас су односи са САД веома важни"
Захвалност конгресмену Билиракису за допринос у раду Српског кокуса у Конгресу САД-a
Министар Дачић на 66. Националном молитвеном доручку
"Kosovo: A Moment in Civilization" movie screening
Амбасадор Матковић гост емисије ''This is America and the World"
Invitation to the exhibition "Jasenovac – Right to Remembrance"
Концерт српских уметница у Кенеди центру
Састанак амбасадора Матковића са сенатором Инхофеом
Пријем за чланице организације "Women’s Diplomatic Series"
Biljana Soldo and Milena Gligic on Millennium Stage at the Kennedy Center
Министар Дачић у Вашингтону разговарао са ПДС Весом Мичелом
Министар Дачић разговарао са сенатором Роном Џонсоном
Састанак са саветником за националну безбедност САД Хербертом Рејмондом Мекмастером
Министар Дачић на конференцији Атлантског савета о Западном Балкану
Пријем у Амбасади за чланове Харвард клуба у Вашингтону
УСАИД пројекат побољшао услове пословања у Србији
Амбасадор Матковић честитао Весу Мичелу на постављењу
Суринам повукао одлуку о признању Косова
Интензивирање сарадње са САД у циљу даљег привлачења америчких инвестиција у привреду Србије
Амбасадор Ђерђ Матковић предао акредитивна писма председнику Колумбије
Министар Дачић разговарао са конгресменом Тедом Поом
Представа Хадерсфилд
Обележавање годишњице операције "Халијард", изложба и пријем у Представничком дому Конгреса
Посета председника Србије Александра Вучића Сједињеним Америчким Дражавама
Књижевно вече Виде Огњеновић у Делегацији ЕУ у Вашингтону
Представљање књиге за децу "Дорћолски мачак Жућа"
Међународни јавни конкурс за израду најбољег идејног решења за спомен-обележје Зорану Ђинђићу на Студентском тргу у Београду
Фестивал Франкофоније - приказивање српског документарног филма "Обећање" и пријем у Амбасади Француске
Пријем поводом Дана државности и Дана војске Републике Србије
Министар спољних послова Ивица Дачић разговарао са новим државним секретаром САД Рексом Тилерсоном
Конкурс Министарства културе и информисања за финансирање или суфинансирање пројеката у области превођења репрезентативних дела српске књижевности
Конкурс Министарства културе и информисања за суфинансирање културних делатности Срба у иностранству
Међународни Дан холокауста и изложба „ЈАСЕНОВАЦ-ПРАВО НА НЕЗАБОРАВ“
Predstavljanje knjige o srpsko-američkim ekonomskim odnosima
Концерт српске етно групе "Биља Крстић и оркестар Бистрик" у Кенеди центру
Нови Споразум МСП – МПНТР о организовању образовно-васпитног рада на српском језику у иностранству
Односи са Србијом веома важни за САД
Билатерални односи Србије и САД на узлазној путањи
Обележавање Дана сећања на страдање и прогон Срба
Церемонија откривања бисте Милеви Марић у Српском културном врту у Кливленду
Учешће амбасадора Матковића на 46. Генералној скупштини Организације америчких држава
Међународни дан џеза - Концерт групе Александре Денде у Вашингтону, 30. април 2016.
Расписан конкурс за финансирање и суфинансиранје пројеката у области културних делатности Срба у иностранству у 2016.
Дан државности и Дан војске Р.Србије
Учешће амбасадора Матковића на Министарском савету Асоцијације карипских земаља на Хаитију
НАЈАВА ДОГАЂАЈА - Гостовање премијера Републике Србије Александра Вучића на Брукингсу
Посета министра Антића САД, састанак са представницима компанија "Рио Тинто" и "Фрипорт"
Посета министра Антића САД, састанак са А. Хохштајном, специјалним изаслаником за енергетику у Стејт департменту
Посета министра рудрства и енергетике Александра Антића Сједињеним Државама
Фудбалски камп за децу из дијаспоре
Министар Дачић разговарао са амбасадором САД
Конгресмен Рорабахер у посети Србији
Интензивнија сарадња образовних институција Србије и САД
Представљање књиге Владимира Пиштала "Тесла: Портрет међу маскама"
Коначан договор о летовима за САД до краја године
Убрзано стварање бољег инвестиционог окружења у Србији
"САД подржава приоритете српског председавања ОЕБС-у", државни секретар САД Кери рекао председавајућем Дачићу
Поновно јачање вере и поверења у циљу стварања позитивне агенде за будућност јесте гесло српског председавања ОЕБС-у
Посета министра спољних послова Ивице Дачића Сједињеним Државама
Панел о безбедносним изазовима у Европи у 2015.години
Председавајући ОЕБС-у осудио ескалацију сукоба у Украјини
Порука министра спољних послова Ивице Дачићa, новог председавајућег ОЕБС-у, 1. јануар 2015.
Србија посвећена принципима ОЕБС-а
Усвојена Национална стратегија за борбу против прања новца и финансирања тероризма
Саопштење Министарства спољних послова поводом инцидената на утакмици Србија – Албанија
Постхумна додела Златне медаље за заслуге Стели Џатрас
Поштовање и подршка САД за реформе које Србија спроводи
НАСТУП БЕОГРАДСКЕ ФИЛХАРМОНИЈЕ У ВАШИНГТОНУ У ОКВИРУ АМЕРИЧКЕ КОНЦЕРТНЕ ТУРНЕЈЕ
Западни Балкан очекује брзо приступање ЕУ
Интервју премијера Србије Александра Вучића за CNN
Говор конгресмена Теда Поа у Представничком дому на тему "Савезништво између САД и Србије", 11. јун 2014.
Фестивал српског савременог кратког и документарног филма - Вашингтон 2014
С А О П Ш Т Е Њ Е, 26. мaj 2014.
FLOODS IN SERBIA
Сусрет ППВ и МСП Ивице Дачића са амбасадором САД Мајклом Кирбијем
Вучић преузео дужност премијера
Подршка ЕУ наставку реформских процеса у Србији
Ретроспектива експерименталног филма Источне Европе у Националној галерији уметности у Вашингтону, 5. април- 14.јун
Односи Србије и САД у успону
КОМЕМОРАЦИЈА ДЕСЕТОГОДИШЊИЦЕ ОД ПОГРОМА СРБА НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ, 17. март 2004 - 17. март 2014.
15 година од почетка НАТО бомбардовања СРЈ
Serbian National Day reception, February 27, Members of Congress Room
Concert of Petar Marić, one of the world's best young accordion players, March 3, 2014, 7 p.m. at the Embassy of the Slovak Republic in Washington, D.C.
Унапређење сарадње са САД у борби против тероризма
Председник Владе Ивица Дачић у вишедневној посети САД
САОПШТЕЊЕ О ЗАВРШЕТКУ ПОСЕТЕ МИНИСТРА ОДБРАНЕ Р. СРБИЈЕ НЕБОЈШЕ РОДИЋА САД
САОПШТЕЊЕ O ТОКУ ПОСЕТЕ МИНИСТРА ОДБРАНЕ Р. СРБИЈЕ НЕБОЈШЕ РОДИЋА САД
САОПШТЕЊЕ ПОВОДОМ ПОСЕТЕ МИНИСТРА ОДБРАНЕ НЕБОЈШЕ РОДИЋА САД
САОПШТЕЊЕ ПОВОДОМ ПОСЕТЕ МИНИСТРА ОДБРАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ НЕБОЈШЕ РОДИЋА СЈЕДИЊЕНИМ АМЕРИЧКИМ ДРЖАВАМА
Канцеларија за сарадњу са дијаспором отвaра Сервис за брзе одговоре
Почели преговори Србије и ЕУ
"Ер Србија" од марта очекује дозволу за летове у САД
КОНКУРС ЗА ФИНАНСИРАЊЕ И СУФИНАНСИРАЊЕ ПРОЈЕКАТА У ОБЛАСТИ МЕЂУНАРОДНЕ САРАДЊЕ ЗА 2014. ГОДИНУ
ЕУ усвојила преговарачки оквир за Србију
Преговори о приступању Србије ЕУ почињу 21. јануара
Унапређење политичког дијалога и економске сарадње са САД
Дачић упутио телеграм саучешћа поводом смрти Нелсона Манделе
Бројне могућности интензивирања економске сарадње Србије и САД
Премијер Дачић разговарао са Доналдом Трампом o изградњи ексклузивног хотела у Београду
Председник Владе у дводневној радној посети САД
Ђоковић одбранио титулу на завршном мастерсу сезоне у Лондону
Обележен Дан примирја у Првом светском рату
Србија жели да постане регионални лидер у области ИТ технологија
Амбасада Србије у Вашингтону и Фонд German Marshall
ИТ индустрија велики потенцијал српске привреде
Србија има велике могућности за развој ИТ сектора
Рационализација пословања државне управе путем најновијих информатичких технологија
Влада Србије отворена за улагања великих светских компанија
Србија добила до сада најповољнији Извештај о напретку на путу ка ЕУ
Позитивне реакције ММФ и Светске банке на мере Владе Србије
МСП саопштење
Пријем у ЕУ главни стратешки циљ Србије
Србија поздравља усвајање Резолуције СБ УН о хемијском оружју у Сирији
Учешће Амбасаде Србије на Међународном фестивалу језика
Почео експланаторни скрининг у Бриселу
Откривање споменика Николи Тесли на Лонг Ајленду
Добри услови за улагања страних компанија у ИТ сектор у Србији
Дачић упутио телеграм саучешћа премијеру Литваније
Дачић и Ештон најоштрије осудили напад на припаднике Еулекса
Сарадња Србије и САД у области рударства, енергетике и бродоградње
Премијер Ивица Дачић у посети САД
Концерт у Кенеди центру, среда, 18. септембар 2013. у 18 часова
Амбасада Републике Србије биће затворена 4. и 5. јула 2013. године.
говор председника Николића у УН
Архива вести